الکتروهوش

مدار تشخیص تلفن همراه در محل بسازید

مدار تشخیص تلفن همراه


مدار تشخیص تلفن همراه

تشخیص دهنده تلفن همراه یک تشخیص دهنده فرکانس یا یک مدار تبدیل جریان به ولتاژ است که فرکانس در محدوده ۰٫۸ تا ۳٫۰ گیگاهرتز که سطح فرکانس موبایل است را درک می کند. مدار تنظیم کننده RL ( مدار سلف و مقاومت) برای تشخیص سیگنال RF در محدوده گیگاهرتز مناسب نیست.

مدار تشخیص تلفن همراه

مدار تشخیص دهنده موبایل می تواند تماس های ورودی یا خروجی، پیامک ها، انتقال فایل های ویدئویی و هرگونه استفاده از SMS و GPRS را در محدوده ۱ متری خود تشخیص دهد. این مدار برای تشخیص تلفن های همراه در مکان هایی که استفاده از موبایل محدود شده مانند سالن ها، اتاق ملاقات، بیمارستان ها و … بسیار مفید خواهد بود.

پکیج طلایی تعمیرات الکترونیک + منابع تغذیه سوئیچینگ

مدار تشخیص دهنده ی موبایل، همچنین برای تشخیص استفاده غیر مجاز در مکان هایی مانند کلاس یا کلانتری یا جاسوسی با استفاده از تلفن همراه مناسب است. این مدار می تواند انتقال سیگنال های RF را از تلفن همراه تشخیص داده و یک بلند گو را با صدای از پیش تعیین شده به صدا در آورد، حتی اگر موبایل در حالت سکوت قرار داده شده باشد این مدار تا زمانی که سیگنال RF وجود داشته باشد به آلارم دادن خود ادامه می دهد.

جمر یا مختل کننده آنتن تلفن همراه

علکرد قطعات:

مدار تشخیصی تلفن همراه با استفاده از یک خازن عدسی  (C3) 0.22 μF در مدار RF قابلیت مدار را به دسترسی سیگنال تلفن همراه را دارد. آشکارساز تلفن همراه می تواند هر گونه فعالیت انتقال صدای تلفن همراه و یا انتقال ویدئو از جمله پیام های دریافتی و یا SMS های خروجی را احساس کند. خازن C3 باید طول پایه ۱۸ میلی متری داشته باشد و فاصله بین پایه ها باید ۸ میلیمتر باشد تا به فرکانس مورد نظر دستیابی پیدا کنید. این خازن به عنوان یک حلقه کوچک GHz عمل می کند تا سیگنال های RF را جمع آوری کند.

Op-Amp CA3130 به عنوان مبدل ولتاژ جریان استفاده می شود.

کتاب آموزش تعمیرات موبایل

این مدار آشکارساز تلفن همراه می تواند برای تایید بودن یک تلفن همراه فعال در منطقه مورد آزمایش استفاده شود.

فیلم آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل با استفاده از خمیر قلع و بدون سیم لحیم

مهندس علیزاده

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *