الکتروهوش

مختل کننده آنتن موبایل بسازید

مختل کننده  یا جمر آنتن موبایل بسازید

مجموعه آموزشی تعمیرات انواع مانیتور

هشدار: استفاده ازمختل کننده آنتن موبایل در اکثر کشورها ممنوع است. استفاده از این مدار غیرقانونی است و اگر شما با استفاده از این مدار گرفتار شوید، می توانید زندانی شوید و همچنین باید مقدار زیادی را جریمه پرداخت کنید. این مدار در اینجا صرفا جهت مطالعه و یادگیری علاقه مندان به الکترونیک آورده شده است.

مجموعه فیلم آموزش تعمیرات تخصصی الکترونیک به صورت کاملا کاربردی ویژه بازار کار

اگر مختل کننده آنتن موبایل را با دقت برسی کنید، این تجزیه و تحلیل مدار ساده و آسان است. برای هر تداخلگر jammer، به یاد داشته باشید که سه مدار اصلی مهم وجود دارد. هنگامی که آنها با یکدیگر ترکیب می شوند، خروجی آن مدار به عنوان یک گیرنده کار می کند.

مدار

تفاوت آداپتورهای خطی با منبع تغذیه سوئیچینگ

این سه مدار به این شکل هستند:

*تقویت کننده RF.

*اسیلاتور کنترل شده با ولتاژ.

*مدار تنظیم کننده

بنابراین ترانزیستور Q1، خازن های C4 و C5 و مقاومت R1 مدار تقویت کننده RF را تشکیل می دهند. این سیگنال تولید شده توسط مدار تنظیم شده ،تقویت می کند. سیگنال تقویت به آنتن از طریق خازن C6 داده می شود. خازن C6  ولتاژ  DC را حذف می کند و تنها سیگنال AC را که در هوا پخش می شود.

وقتی ترانزیستور Q1 روشن می شود، مدار تنظیم شده در کلکتور روشن می شود. مدار تنظیم شده(مدار تانک) از خازن C1 و القایی L1 تشکیل شده است. این مدار تنظیم شده به عنوان یک نوسانگر با مقاومت صفر عمل خواهد کرد.

این نوسانگر یا مدار تنظیم شده فرکانس بسیار بالا را با کمترین درجه حرارت می دهد. هر دو سلف و خازن مدار تنظیم شده در فرکانس تشدید نوسان می کنند.

جمر یا مختل کننده آنتن تلفن همراه

عملیات مدار تنظیم شده بسیار ساده و آسان برای درک است. هنگامی که مدار روشن می شود، ولتاژ با توجه به ظرفیت آن خازن ذخیره می شود. عملکرد اصلی خازن ذخیره انرژی الکتریکی است. هنگامی که خازن به طور کامل شارژ می شود، این شارژ می تواند جریان را از طریق القایی جریان دهد. ما میدانیم که سلف با استفاده از انرژی مغناطیسی ذخیره می شود.

هنگامی که جریان در سراسر سلف جریان می یابد، انرژی مغناطیسی را با این ولتاژ در طول خازن ذخیره و کاهش می یابد، در برخی موارد انرژی مغناطیسی کامل توسط القایی ذخیره می شود و بار یا ولتاژ در خازن صفر خواهد بود. بار مغناطیسی از طریق سلف کاهش می یابد و جریان خازن را به صورت متناوب یا متناوب متصل می کند. مجددا پس از گذشت زمان، خازن به طور کامل شارژ می شود و انرژی مغناطیسی در سلف کاملا صفر خواهد بود. مجددا خازن به سلف هدایت می کند و صفر می شود. پس از مدتی، القایی به خازن شارژ می کند و به صفر می رسد و آنها را نوسان می دهند و فرکانس تولید می کنند.

مجموعه کامل آموزش تخصصی منابع تغذیه سوئیچینگ، پاور کامپیوتر و پاور سرور

تغذیه تقویت کننده RF از طریق خازن C5 به کلکتور قبل از C6 برای افزایش یا مانند یک سیگنال تقویت سیگنال مدار تنظیم شده داده می شود. خازن های C2 و C3 برای تولید نویز برای فرکانس تولید شده توسط مدار تنظیم شده استفاده می شود. خازن های C2 و C3 پالس های الکترونیکی را به صورت تصادفی تولید می کنند . فیدبک برگشتی یا تقویت شده توسط تقویت کننده RF، فرکانس تولید شده توسط مدار تنظیم شده، سیگنال نویز تولید شده توسط خازن های C2 و C3، ترکیب، تقویت و انتقال به هوا خواهد شد.

مدار تشخیص تلفن همراه

تلفن همراه در فرکانس ۴۵۰ مگاهرتز کار می کند. برای مسدود کردن این فرکانس ۴۵۰ مگاهرتز، ما همچنین باید فرکانس ۴۵۰ مگاهرتز با برخی از نویز تولید کنیم که به عنوان سیگنال مسدود کردن ساده عمل می کند، زیرا گیرنده تلفن همراه نمی تواند درک کند که کدام سیگنال دریافت شده است. با این کار، می توانیم سیگنال تلفن همراه را از رسیدن به تلفن های همراه جلوگیری کنیم.

بنابراین در اینجا در مدار فوق، ما فرکانس ۴۵۰ مگاهرتزی را برای جلوگیری از سیگنال واقعی تلفن همراه تولید کردیم. این همان چیزی است که مدار فوق به عنوان گیرنده ای برای مسدود کردن سیگنال واقعی عمل می کند.

مجموعه آموزشی تعمیرات انواع مانیتور

توجه: مختل کننده آنتن موبایل در محدوده ۱۰۰ متر کار می کند، یعنی می تواند سیگنال های تلفن همراه را با شعاع ۱۰۰ متر متوقف کند.

استفاده از این نوع مدارها در اکثر کشورها ممنوع است. استفاده از این مدار غیرقانونی است و اگر شما با استفاده از مختل کننده آنتن موبایل گرفتار شوید، می توانید زندانی شوید و همچنین باید مقدار زیادی را جریمه پرداخت کنید.

اگر مطالب ما راضی هستید جهت حمایت از سایت کلیک کنید.

این مدار را می توان در انتقال تلویزیون و همچنین برای اسباب بازی های کنترل از راه دور یا بازی ها استفاده کرد.

اگر مدار کار نمی کند، فقط مقدار مقاومت و خازن ها را در مدار افزایش می دهد. افزایش فرکانس مدار تنظیم شده با استفاده از این فرمول (F = 1 / (2 * pi * sqrt (L * C. افزایش مقدار اجزای مدار خازن سقفی برای افزایش فرکانس.

*sqrt همان رادیکال می باشد.

مهندس علیزاده

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   مافیا پاسخ

   با سلام و خسته نباشید .
   نام قطعات رو لیست نکردید و عکس واضح نیست .آیا سلف ۲۲ نانو هنری (22nH) است ؟ طول آنتن چقدر است ؟
   با تشکر از شما دوست عزیز

    بهرام علیزاده پاسخ

    لیست قطعات هست
    بله نانو هانری
    حدود ۱۰سانتی متر سیم دور یک خودکار

   محمد پاسخ

   سلام ببخشید سیم جند باشه

   امیراحمد پاسخ

   سلام
   راهی برای تماس و پیامک یا تلگرام با شخص خودتان هست آقای علیراده؟
   سوالاتی فنی در همین رابطه و سفارش کار و ....دارم

    بهرام علیزاده پاسخ

    سلام بله از طریق واتساپ شماره بنده

   رضا پاسخ

   داداش شمارتو بده تا باهات در ارتباط باشم سوال زیاد دارم

    مهندس علیزاده پاسخ

    در قسمت ارتباط با ما هست
    09146375117