فیلم آموزش تعویض آی سی تغذیه گوشی سامسونگ s4

فیلم آموزش تعویض آی سی تغذیه سامسونگ

آموزش تشخیص عیب یابی، جریان کشی و تعویض آی سی تغذیه

آی سی POWER به IC تغذیه معروف می باشد، در گوشی های قدیمی تر این قطعه به Ccont و در سری های جدید تر به UEM معروف می باشد.UEM از بخش های صوت و تغذیه و  E2 PROM تشکیل شده است.

فیلم آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل با استفاده از خمیر قلع و بدون سیم لحیم

IC Power قطعه ای است که مستقیما به قطب مثبت باتری و سر دیگر این قطعه به کلید  Power  متصل می شود (همان دکمه ای که با زدن آن گوشی روشن می شود.) که اگر خراب شود گوشی خاموش شده و بدون زدن دکمه Power جریان کشی پیدا می کند.

فیلم آموش تعویض سوکت شارژ

آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل میشود و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ را به قسمت های دیگر می رساند. برای این منظور ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار حفاطت جریان داخل آی سی می شود. این مدار وظیفه ی محافظت از باتری و آی سی تغذیه در برابر سوختگی یکی از بلوک های خروجی را بر عهده دارد. بدین صورت که اگر جریان کشیده شده از آی سی تغذیه از حد معینی بیشتر شود، باعث عمل کردن مدار حفاظت جریان شده، در نتیجه آی سی تغذیه کل موبایل را خاموش می کند.

توجه داشته باشید که در موبایل علاوه بر آی سی تغذیه، تغذیه چهار قطعه دیگر معمولاً به طور مستقیم از باتری دریافت می شود و ارتباطی به آی سی تغذیه ندارد. این چهار قطعه شامل آی سی پاور آمپلی فایر، لایت  و تقویت زنگ و تغذیه پردازش است.

آموزش تعمیرات الکترونیک

بهرام علیزاده

نوشته‌های مرتبط

تعمیر پاور کامپیوترATX

منابع تغذیه سوئیچینگ

رگولاتور چیست؟

آموزش تعمیرات اپتوکوپلر

ساخت ربات مسیریاب

خازن الکترولیتی

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه شما پس از بررسی تیم الکتروهوش در سایت قرار میگیرد