الکتروهوش

کتاب آموزش تعمیرات مادربرد

کتاب آموزش تعمیرات کامپیوتر و مادربرد

 

شامل مباحث :

معرفی قطعات و نحوی تست قطعات الکترونیکی

معرفی مادربرد و اجزای تشکیل دهنده

فلوچارت تعمیراتی مادربرد

توضیح علت خرابی های مربوط به انواع قطعات و آی سی های مادربرد

نحوی کار با کارت دییاگر

اجزای مادربرد

دانلود کنید:

تعمیرات مادربرد

مادربرد چیست ؟

مادربرد یک قطعه و یا برد الکتریکی است که جزو قطعات مهم سخت افزاری هر سیستمی محسوب می شود. تمامی قطعات سیستم مانند رم، هارد، سی پی یو، کارت های صدا و گرافیک و … بدون مادربرد هیچ کاربردی ندارند، زیرا تمامی قطعات بر روی مادربرد سوار می شوند و در صورت نبود مادربرد هیچ کارایی نخواهند داشت.

وظیفه مادربرد چیست؟
وسیله ای که بین قطعات سیستم ارتباط ایجاد می کند مادربرد است. کامپیوتر از قطعاتی مانند سی پی یو، رم، هارد، کارت گرافیک، صدا، درایور و … تشکیل شده است. این قطعات برای اینکه به درستی به سایر قسمت ها متصل شوند به یک برد نیاز دارند. مادربرد همان قطعه ای است که سایر قطعات سیستم برای اتصال به سایر قسمت ها به آن احتیاج دارند. در نتیجه: وظیفه اصلی مادربرد ایجاد ارتباط میان تمام قطعات سخت افزاری سیستم می‌ باشد.

نکات تعمیراتی:

– در صورت باز کردن قطعات بهتر است آن ها را بروی یک سطح چوبی قرار دهید، قرارگیری این قطعات بر روی فرش یا فلز میتواند به آن دها آسیب برساند.

– در صورتی که قصد دارید برای بار اول کیس را باز کنید و با قطعات داخل آن آشنا شوید بهتر است از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

– اگر قصد دارید قطعات سخت افزاری داخل کیس را از نزدیک مشاهده کنید سعی کنید قطعات را از لبه آن ها به دست بگیرید، این قطعات بسیار حساس هستند و الکتریسیته ساکن دست میتوانید به آن ها آسیب برساند.

– به هیچ وجه سعی نکنید قطعات را با فشار از جای خود خارج کنید.

کتاب آموزش تعمیرات الکترونیک

کتاب آموزش تعمیرات موبایل

دردوره آموزش تعمیرات الکترونیک چه مباحثی آموزش داده می شود و مناسب چه کسانی می باشد؟

دانلود کنید:

تعمیرات مادربرد

مهندس علیزاده

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *