الکتروهوش

کتاب طراحی مدار چاپی

کتاب طراحی مدار چاپی

انتخاب روش مناسب ساخت برد مدارچاپی  :

برای ساخت PCB روش های گوناگون و متفاوتی وجود دارد و انتخاب هر کدام از آن ها به امکانات و وسایل شما ، میزان توقع شما از حرفه ای بودن آن، سختی و یا راحتی روش ساخت برد مدارچاپی و سایر عوامل بستگی دارد.

در زیر خلاصه ای از روش های گوناگون ساخت برد PCB آمده است و تصمیم با شما خواهد بود که کدام یک از این روش ها را انتخاب کنید.

۱) ساخت  مدار چاپی  با روش ماژیک ضد اسید:

در این روش نیاز به ایمنی و مراقبت بسیار دارید چراکه با مواد خطرناکی مانند مواد اسیدی کار میکنید. این روش ساخت برد مدارچاپی کمی زمان بر است و کیفیت برد مدارچاپی ساخته شده با این روش متناسب با موادی که استفاده میکنید متفاوت خواهد بود اما به طور معمول برای ساخت برد مدارچاپی ساده و در سطح مبتدی روش مناسبی است.

مجموعه آموزشی تعمیرات تخصصی الکترونیک به صورت کاملا کاربردی به همراه آموزش عملی

۲) ساخت مدار چاپی به روش  ماوراء بنفش:

این روش تولید برد مدارچاپی به دلیل استفاده از مواد گران که کمتر در دسترس است معمولا متداول نیست ولی این روش تولید برد از روش تولید مدار چاپی با ماژیک ضد اسید راحتر است و برای ساخت مدار چاپی پیچیده تر مناسب تر است .

۳) ساخت برد مدار چاپی با روش قلم زنی مکانیکی:

در این روش برای ساخت فیبر مدارچاپی از دستگاه های مخصوصی استفاده میشود که کار قلم زنی مسیر های PCB را انجام میدهند . این دستگاه ها گران هستند و در صورتی که به تعداد زیاد کپی از مدار چاپی نیاز داشته باشید و این دستگاه ها را اجاره کنید مقرون به صرفه خواهد بود در این روش ساخت برد با کیفیت بهتری انجام خواهد شد

پکیج طلایی تعمیرات الکترونیک + منابع تغذیه سوئیچینگ

۴) ساخت برد مدار چاپی با روش قلم زنی لیزری:

این روش برای ساخت فیبر مدار چاپی در تعداد انبوه و در کارخانه های تولید کننده برد مدارچاپی استفاده میشود .

البته گاهی در دانشگاه ها نیز از این روش استفاده میشود . ساخت برد PCB به روش قلم زنی لیزری مشابه روش قلم زنی مکانیکی است فقط در این روش از لیزر برای چاپ مدارالکتریکی استفاده میشود.

 

 

نوع فایل PDF

تعداد صفحات۴۴

حجم فایل ۱/۶۰ MB

دانلود:     کتاب طراحی PCB

مهندس علیزاده

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها